HR Excellence in Science
Datum: 16.02.2021

Vychází nová kniha o měření skleníkových plynů ze zemědělství

Nakladatelství Springer vydalo na začátku roku 2021 novou publikaci o měření skleníkových plynů ze zemědělství. Knihu s názvem Measuring Emission of Agricultural Greenhouse Gases and Developing Mitigation Options using Nuclear and Related Techniques (vychází v angličtině) zpracoval kolektiv 41 autorů, jediným českým spoluautorem je Miloslav Šimek z Ústavu půdní biologie BC AV ČR.

Kniha je unikátní v tom, že po delší době přináší aktualizované informace o tom, jak měřit emise skleníkových plynů z půd. Kniha vychází v nakladatelství Springer zásluhou pracovníků International Atomic Energy Agency (IAEA) se sídlem ve Vídni, hlavní editorskou práci vykonal prof. Christoph Mueller z Justus Liebig Universitat Giessen v Německu. Miloslav Šimek je jediný český spoluautor této knihy a před několika lety inicializoval její přípravu.

"Poslední podobná metodicky zaměřená kniha vyšla asi před 10 roky, a tak samozřejmě neobsahovala metodické pokroky, techniky a přístroje, které jsou k dispozici dnes. Naše kniha by mohla být dobrým metodickým vodítkem pro všechny zájemce o měření stopových plynů", říká k vydání knihy Miloslav Šimek.

Kniha vychází formou Open Access a je k dispozici v nakladatelství Springer na Measuring Emission of Agricultural Greenhouse Gases and Developing Mitigation Options using Nuclear and Related Techniques.

Zpět

 

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Branišovská 1160/31
370 05 České Budějovice
Datová schránka: r84nds8

 

+420 387 775 111 (ústředna)
+420 387 775 051 (sekretariát)
+420 778 468 552 (pro média)

NAJÍT PRACOVNÍKA

Biologické centrum Google mapa

Přihlášení do intranetu

Pro přihlášení do intranetu zadejte Vaše přihlašovací údaje

×