HR Excellence in Science

Čestný doktorát

Přední výzkumná a vzdělávací instituce v Horním Rakousku, Univerzita Johanna Keplera v Linci, udělila čestný doktorát v přírodních vědách profesoru Liboru Grubhofferovi, řediteli Biologického centra AV ČR. Cení si jej jako mezinárodně uznávaného odborníka v biochemii a molekulární biologii klíšťat a jimi přenášených nemocí. Akademický obřad se uskutečnil v úterý 20. listopadu ve 14 hodin na Univerzitě Johanna Keplera v Linci.

Libor Grubhoffer je významným spolupracovníkem a ambasadorem linecké univerzity a velmi podporuje společnou česko-rakouskou akademickou výuku v moderních biotechnologických směrech. Před 11 lety spoluzaložil přeshraniční studijní obor Biologická chemie, což je společný bakalářský a magisterský program Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Univerzity Johannese Keplera v Linci, na němž se významně podílejí i vědečtí pracovníci Biologického centra AV ČR. Linecká univerzita si značně cení i vědeckých výsledků Libora Grubhoffera, který je uznávaným specialistou v oblasti biochemie a molekulární biologie klíšťat a jimi přenášených patogenů.

Pro Libora Grubhoffera je linecké ocenění druhým čestným titulem. Před dvěma lety obdržel čestný doktorát v přírodních vědách od Arizonské univerzity v USA, s níž spolupracuje už od začátku devadesátých let. Těsné badatelské vazby potvrzuje i každoroční studentská výměna, během níž stráví skupina arizonských studentů dvouměsíční stáž v laboratořích Biologického centra AV ČR při práci na výzkumných úkolech z oblasti parazitologie.  

 

  

Snímek ze slavnostního ceremoniálu udělení čestného doktorátu na Univerzitě Johannese Keplera v Linci.

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Branišovská 1160/31
370 05 České Budějovice
Datová schránka: r84nds8

 

+420 387 775 111 (ústředna)
+420 387 775 051 (sekretariát)
+420 778 468 552 (pro média)

NAJÍT PRACOVNÍKA

Biologické centrum Google mapa

Přihlášení do intranetu

Pro přihlášení do intranetu zadejte Vaše přihlašovací údaje

×