HR Excellence in Science

Popularizace vědy

Biologické centrum se věnuje popularizaci výsledků a metod svého výzkumu také směrem ke studentům a k široké veřejnosti.

Každoročně v prvních 14 listopadových dnech se zapojuje do Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR, který nabízí dny otevřených dveří, přednášky, výstavy a promítání filmů s tématy ze současné vědy. Zájemci využívají jedinečnou možnost navštívit laboratoře všech pěti vědeckých součástí Biologického centra, prohlédnout si moderní výzkumné vybavení a setkat se s vědci přímo při jejich práci. Vědečtí pracovníci rovněž vyrážejí za středoškolskými studenty do škol a prezentují svá výzkumná témata při přednáškách. Festival Týden vědy a techniky AV ČR navštěvuje na Biologickém centru pravidelně více než tisíc lidí.

Biologické centrum nesmí chybět ani na Veletrhu vědy, který se koná v druhé polovině května na výstavišti v Letňanech v Praze. U našeho stánku na vás kromě zajímavých exponátů čeká také kvíz - dokážete například rozpoznat všechna vývojová stádia klíštěte?

V Českých Budějovicích mohou zájemci pravidelně navštěvovat přednáškový cyklus Akademické půlhodinky, který organizují společně Biologické centrum a Jihočeská univerzita. Osobnosti akademického života představují aktuální témata a výsledky vědecké práce a výzkumu. Přednášky se konají každé úterý v 15 hodin ve studentském kostele v ulici Karla IV. č. 22 v Českých Budějovicích. Vstup na přednášky je zdarma.

O tom, jak je věda krásná a má co říci široké veřejnosti, svědčí i poutavé vědecké fotografie, které pořizují vědci při nebo po práci. Tyto fotografie najdete vystaveny jednak v našich prostorech v areálech na Branišovské ulici a Na Sádkách v Českých Budějovicích, jednak v různých městech České republiky, neboť připravujeme i putovní výstavy. V posledních letech spolupracujeme také na letních výstavách v Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Sledovat dění na Biologickém centru můžete také prostřednictvím Facebooku, YouTube kanálu a v neposlední řadě na těchto webových stránkách.

 

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Branišovská 1160/31
370 05 České Budějovice
Datová schránka: r84nds8

 

+420 387 775 111 (ústředna)
+420 387 775 051 (sekretariát)
+420 778 468 552 (pro média)

NAJÍT PRACOVNÍKA

Biologické centrum Google mapa

Přihlášení do intranetu

Pro přihlášení do intranetu zadejte Vaše přihlašovací údaje

×