HR Excellence in Science

Uchazeči


Jste výzkumný pracovník ze zahraničí a zvažujete, že u nás budete pracovat?

Biologické Centrum AV ČR, v. v. i. patří mezi uznávané evropské výzkumné organizace pracující na kvalitních projektech zaměřených na biologická a ekologická témata. BC AV ČR sídlí v Českých Budějovicích, nádherném historickém univerzitním městě v srdci Evropy, jež nabízí dokonalou harmonii mezi osobním a pracovním životem. Výzkumníci ze zahraničí přicházejí do anglicky mluvícího, podněcujícího a přátelského mezinárodního vědeckého prostředí (25 % našich vědců pochází z více než 30 různých zemí). BC AV ČR je pyšným držitelem ocenění HR Award a poskytne Vám profesionální administrativní podporu.

Česká republika je jednou z nejbezpečnějších zemí a životní prostředí jen zde čisté, zdravé a bohaté na přírodní krásy. Česko má také vynikající státní systém sociálního zabezpečení, velmi dostupnou a kvalitní zdravotní péči a špičkový výzkum. Je pro Vás Česká republika tou správnou volbou? Zjistěte, zda Vám český životní styl a tempo bude vyhovovat.

 

Na jaké benefity se můžete těšit?

Zaměstnanci mají možnost zdarma navštěvovat jazykové kurzy přímo v BC – cizinci kurzy češtiny, tuzemci kurzy angličtiny. Mohou se účastnit mentoringových programů (jakožto mentoři nebo mentees). Mohou využívat dotovaného závodního stravování v jídelně BC, kdy část ceny oběda je hrazena ze Sociálního fondu, který nabízí i další benefity. Český Zákoník práce garantuje minimálně 4 týdny dovolené ročně, ale zaměstnanci BC mají nárok na další týden navíc, tedy celkem 5 týdnů placené dovolené. Zaměstnanci BC také mají možnost využít nabídek zvýhodněného mobilního tarifu u smluvního operátora a zvýhodněných bankovních služeb u smluvní banky.

 

Jak nakládáme s přihláškami zaslanými mimo námi vypsaná výběrová řízení?

Moc nás těší zájem uchazečů, kteří nám posílají své životopisy s žádostí o nabídku pracovní příležitosti. Věříme však, že „vhodnost“ k výkonu určité práce spočívá vedle splnění nezbytných požadavků i v osobní motivaci a představách uchazeče. Z tohoto důvodu doporučujeme, aby si uchazeč prohlédl naše portfolio a sám vyhodnotil, zda ho některá pracovní nabídka zaujme. Kvůli nařízení GDPR také nemůžeme uchovávat životopisy ani jiné dokumenty obsahující osobní údaje, jestliže nebyly zaslány jako součást přihlášky na některou z vypsaných pozic.

Všechny volné pracovní pozice v naší instituci, vč. jejich popisů, požadavků a dalších informací, naleznete na www.jobs.bc.cas.cz. V případě, že Vás některá z nabídek zaujme, neváhejte se přihlásit do výběrového řízení pomocí odpovědního formuláře u dané pozice.

 

Co můžete očekávat po odeslání přihlášky na volnou pracovní pozici?

Po odeslání odpovědního formuláře u konkrétní pozice se Vaše přihláška uloží do našeho systému a Vy obdržíte na e-mail, který jste uvedli, potvrzení o zařazení do výběrového řízení. Každý uchazeč bude o průběhu výběrového řízení vyrozuměn. Prodleva mezi Vaším odesláním přihlášky a naší reakcí však může trvat i několik týdnů, a to z důvodu mnohdy dlouhé doby samotného vyvěšení inzerátu (tj. sběru přihlášek), a následného vyhodnocování a selekce uchazečů. Mějte prosím trpělivost, odpovědi se v každém případě dočkáte.

Výběrové řízení na každou volnou vědeckou pracovní pozici v našich institutech probíhá v souladu s principy otevřeného, transparentního výběrového řízení pro výzkumné pracovníky (OTM-R). Více zde.

Při výběrových řízeních na nevědecké (THP) pozice, stejně jako v případě výběru vědeckých pracovníků, odmítáme jakoukoliv diskriminaci (pohlaví, věk, rasa, sociální status a zázemí atd.) a postupujeme transparentně.

 

Chcete se dozvědět více o České republice?

Pokud se plánujete do Česka přestěhovat a potřebujete základní informace o místních poměrech (nebo jste pouze zvědaví :-)), stáhněte si náš BC Expat’s Guidebook (viz níže). Příručka obsahuje témata jako Imigrační náležitosti, O českých lidech a zvycích, Financování vědeckého výzkumu, Život v Českých Budějovicích a další. Příručka je určena našim expatům, proto je pouze v angličtině.

 

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Branišovská 1160/31
370 05 České Budějovice
Datová schránka: r84nds8

 

+420 387 775 111 (ústředna)
+420 387 775 051 (sekretariát)
+420 778 468 552 (pro média)

NAJÍT PRACOVNÍKA

Biologické centrum Google mapa

Přihlášení do intranetu

Pro přihlášení do intranetu zadejte Vaše přihlašovací údaje

×